Шефът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг се сопна на репортера на TNT Sport за „нелепа“ статистика след загубата на Челси
The Mirror | 2024-04-05 | 11:55:34

Ерик тен Хаг заяви, че е „нелепо“ да се използва статистика, за да се предположи, че защитата на Манчестър Юнайтед има нужда от работа – въпреки че са изправени пред зашеметяващо количество удари към вратата си.

Преди сблъсъка им в западен Лондон Червените дяволи имаха четвъртата най-добра защита във Висшата лига, като само претендентите за титлата Арсенал, Ливърпул и Манчестър Сити доставяха по-малко. Въпреки това отборът на Тен Хаг получи повече от 200 удара от началото на годината.

В четвъртък вечерта Челси имаше 28 удара към вратата на Юнайтед, докато защитната им линия се бореше да спре съперника си. Тези цифри бяха представени на холандеца, но той побърза да отхвърли критиките, когато беше предложено, че подобна тенденция е "неустойчива".

Босът на Юнайтед каза по TNT Sports: „Това е нелепо. Ние показахме, че сме четвърти [най-добри] за допуснати голове преди тази вечер, а след това всички си говорят [за ударите]. са добри и имаме добра защита като отбор и добър вратар, така че не мога да направя нищо."

Юнайтед допусна два ранни гола на Стамфорд Бридж, преди да се пребори и да поведе с 3-2. Въпреки това, дузпа в 99-ата минута позволи на Коул Палмър да изравни и плеймейкърът на Челси след това се възползва от малко отпусната защита, за да вдигне топката от корнер, преди отразеното му усилие да спечели надпреварата.

Въпреки техния крах при спирането. време Тен Хаг беше категоричен, че неговият гостуващ екип е доминиращата страна в столицата. Той също така оплака късната дузпа – втората за Челси за вечерта – която беше дадена срещу Диого Далот.

„Да, започнахме лошо, ритахме топката и се защитавахме лошо“, каза той. „Но видяхте, че доминирахме в мача и беше брилянтно как играхме – заслужавахме да спечелим мача. Но не можете да го раздадете, както направихме ние, и трябва да управляваме този мач по-добре.

„Това е отборно представяне, можете да посочите някой от играчите, но това е отборно представяне. Когато стане хаотично, трябва да се справите с това като екип и ние взехме грешни решения и не помогнахме като екип. От владение на топката взехме лошо решение – липса на концентрация. Освен това смятам, че нямаме късмет в края със ситуацията с дузпата, съмнителна и много мека, но трябва да се справим по-добре."

Надеждите на Тен Хаг да донесе футбол в Шампионската лига бяха нанесени още един удар, тъй като не успяха да се възползват Загубата на Астън Вила 24 часа по-рано означава, че те и Тотнъм все още водят в точки пред Червените дяволи и получавате ежедневната си доза съдържание на Mirror Football , и реклами от нас и нашите партньори, ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време, ако сте любопитни, можете да прочетете нашата